Et En

Viljandimaa MV korvpallis võitis AP Mets

12.04.2016

Viljandimaa korvpalli meistrivõistluste finaalseerias jagus visa võitlust viimase mänguni, mis lahenes paljukordse maakonna meistri AP Metsa aastase vahe järel troonile naasmisega.

Jaanuari lõpul alanud turniiri alustas kümme võistkonda. Kui viienda kuni kümnenda koha selgitamiseks pidasid meeskonnad omavahel ühe kohtumise, siis läinud laupäeval ja pühapäeval Viljandi spordihoones asetleidnud kulla- ja pronksiomanikku selgitavad lahingud koosnesid kahest mängust.

Laupäeval olid esimesena väljakul finalistid, tiitlikaitsja Hansa Ilutulestikud ja tunamullune võitja AP Mets. Kohtumine andis 75:64 võiduga järgmiseks päevaks üheksapunktilise edu Hansa Ilutulestikele. AP Metsa mängijad pöörasid aga kogu tänavuse turniiri viimaseks jäänud lahingus oma tagaajajarolli meistriseisuseks. Nad võrdsustasid finaalseeria seisu juba esimese kümne minuti jooksul ja edu enam käest ei andnud. AP Mets võitis kõik veerandajad, kohtumise 92:68 ja kogu finaalseeria 156:143.

Ka pronksmedali saajat otsustava seeria pööras avapäeval kaotusseisu jäänud Mõisaküla meeskond korduskohtumisega enda kasuks. Tõsi, tema alustas pühapäevast mängu möödunudaastase finalisti Eesti Maavara / Baltic Agro vastu ühepunktilisest kaotusseisust.

Laupäevase 83:84 lõppenud mängu järel võitsid Mõisaküla mehed pühapäevase kohtumise kindlalt 92:76.