Et En

VI Mulgi maratoni võitis Uldis Klavins Lätist ajaga 2:33.41. Kohtumiseni VII Mulgi maratonil 15.07.2016!

18.07.2016
VI Mulgi maratoni võitja Uldis Klavins Lätist ajaga 2:33.41

Ruhjast Lätist kodusesse Karksi-Nuia kulgenud VI Mulgi maratoni võitis Uldis Klavins Lätist ajaga 2:33.41, teiseks tuli Margus Hanni Karksi-Nuia spordikoolist ajaga 3:25:14 ning kolmandaks Maido Kaljur ajaga 3:41:42.

Poolmaratoni, mille start anti Eesti-Läti piirilt, finišiga Karksi-Nuias, võitis Aleksandr Zurbi ajaga 1:32:50, teisele kohale tuli Henn Zvorovski ajaga 1:36:00 ning kolmandaks tuli Jaanus Joasoo ajaga 1:37:27.

Naiste arvestuses sai esikoha Kitty Kubo ajaga 1:39:16, teiseks tuli Jaanika Kindlam ajaga 1:49:53 ning kolmanda koha sai Mari-Liis Kaljur ajaga 2:29:07.

5,4 km pikkuse Karksi paisjärve jooksu võitis Liis Grete Atonen ajaga 00:24:29, teisele kohale tuli Jana Sampetova ajaga 00:25:14 ning kolmaandaks tuli Kalle Lillemets ajaga 00:25:15.

Palju õnne võitjatele ja kõikidele tublidele osalejatele, kes võistlesid 16. juulil  Mulgi maratoni  kolmel erineval jooksudistantsil. Kõikide tulemustega saab tutvuda siit: http://www.racetecresults.com/Results.aspx?CId=16573&RId=3037&EId=1

Aitäh kõikidele osalejatele, vabatahtlikele ning toetajatele: A Le Coq, Hawaii Express, Rademar, Abja Tarbijate ühistu, Karksi Vallavalitsus ning Ruhja Linnavalitus. Kohtumiseni VII Mulgi maratonil 15. Juulil 2017!

VI Mulgi maratoni start anti 16. juuli hommikul kell 7 Lätist Ruhjast ning 42,195 kilomeetrit pikk teekond lõppes Eestis Karksi paisjärve ääres.

Uldis Klavins läbis maratoni ajaga 2 tundi 33 minutit ja 41 sekundit, mis on tema sõnul uus isiklik rekord. Klavins kiitis jooksul valitsenud tingimusi: õhutemperatuur oli maratonijooksuks just paras, vihma kätte ta ei jäänud ning päike ka segama ei kippunud.

«Peaaegu perfektsed olud,» lausus ta finišis.

Konkurenti Klavinsile sel jooksul ei olnud, kohe pärast starti läks ta juhtima ning kadus teistelt eest.

Mulgi maratonile tõi Klavinsi teist aastat järjest asjaolu, et tema lapsepõlvekodu asub Ruhjas, kuigi ta ise elab nüüd Siguldas. Ta lubas, et kui järgmisel aastal samal ajal Lätis võistlusi ei toimu, tuleb ta kolmandat korda Mulgi jooksumaratonile. Kindlalt ta siiski ei tea, sest Lätis muutuvad jooksuvõistlused aina populaarsemaks.

Maratonil jooksis teisele kohale Karksi-Nuisa spordikooli esindanud Margus Hanni ajaga 3 tundi 25 minutit ja 14 sekundit, kolmas oli Harju KEK-ist Maido Kaljur tulemusega 3 tundi 41 minutit ja 42 sekundit.

Eile peeti ka Mulgi jooksumaratoni poolmaraton 21,1 kilomeetril, mille võitis Pärnust pärit jooksusõber Aleksandr Zurbi ajaga 1 tund 32 minutit ja 50 sekundit.

«Olen rahul, ilm oli hea,» lausus ta. «Viimased paar-kolm kilomeetrit oli raskem, muidu läks kergelt.»

Zurbi ütles, et avastas info Mulgi jooksumaratoni kohta internetist ja lihtsalt mõtles sellel kaasa lüüa. «Järgmine aasta tulen jälle,» lubas ta.

Kaksteist jooksusõpra osales eile Karksi paisjärve jooksul: 5,4 kilomeetri pikkuse distantsi läbis esimesena Audentese spordiklubi esindaja Liis Grete Atonen ajaga 24 minutit ja 29 sekundit.

Võistluse korraldaja Hendrik Agur ütles, et sedapuhku kuuendat aastat peetaval Mulgi jooksumaratonil osales 23 inimest, neist 13 pikemal ja 8 lühemal distantsil.

«Ruhja linnapea ja Karksi vallavanemaga sai räägitud, et järgmise aasta eesmärk on leida mõlema distantsi starti sada jooksjat,» lisas Agur. «Oleme omavahel arutanud, et vaja on rohkem reklaami ja koostööd. Mulgi jooksumaratonil on väga suur potentsiaal nii eestlaste kui lätlaste seas, see on ainus lähikonnas peetav riigist riiki kulgev jooksuvõistlus.»