Vabaõhumuuseumi rahvatriatlon avas Suple, Sõtku, Sörgi juubeli hooaja

13.06.2021
Võistlejad ootavad ujumise paremusjärjestuses rattaetapi starti

Vabaõhumuuseumi rahvatriatlonil võtsid kindlad võidud Janar Novitski ja Merilin Jürisaar

Laupäeval, 12.juunil toimunud Vabaõhumuuseumi rahvatriatlonil ujuti 250 m Rocca al Mare Kooli siseujulas ning seejärel starditi Gunderseni meetodil Vabaõhumuuseumis neljaringilisele ja kokku 8 km pikkusele rattaetapile, millele järgnes 2,6 km jooksuring Vabaõhumuuseumi eksponaatide vahel. Suple, Sõtku, Sörgi rahvatriatlonide 15.hooaja avanud Vabaõhumuuseumi rahvatriatloni starti tuli kokku 27 võistlejat, kelle seas oli juba triatlonikogemustega sportlasi, aga ka päris esimest korda triatloni proovinuid.

Kuigi rahvatriatlonide korraldamise peamiseks eesmärgiks on tutvustada triatloni ja pakkuda kõigile jõukohast triatloniformaati, selgitati sel korral siiski ka kiireimad. Meestest võttis kindla võidu Janar Novitski, kes kolme ala läbimiseks kulutas aega 35 minutit ja 2,4 sekundit. Teise ja kolmandana lõpetanud Mihkel Tikerpalu ja Lauri Tanner kaotasid vastavalt 34,9 ja 56,5 sekundiga. Naistest oli kindel võitja Merilin Jürisaar, kes lõpetas ajaga 36:38.5 üldarvestuses kõrgel 5.kohal. Poodiumi teisele ja kolmandale kohale võistlesid end Eneli Pall ja Terje Tilk.

Järgmisena saab Suple, Sõtku, Sörgi triatloniformaati proovida 11.juulil Pühajärvel, kui laupäeval, 10.juulil toimuva 40.jooksu ümber Pühajärve järgselt saab osaleda Pühajärve pargitriatlonil.