Et En

V Jõgeva Rahvajooksu võitsid Allar Lamp ja Luna-Aleksandra Lagoda

15.04.2018
Allar Lamp ja Olavi Allase liikumas finiši suunas. Pilt: Aldis Toome

Heades jooksutingimustes täna toimunud V Jõgeva Rahvajooksu võitis Allar Lamp, edestades Olavi Allast ja Dimitri Aristovi. Naiste arvestuse parim oli kõigest 13-aastane Luna-Aleksandra Lagoda, kes edestas Kaisa Kukke ja Liina Kivi.

Pika talve tõttu tuli Jõgeva Rahvajooksul trassi muuta, kuna metsaalused on veel märjad, ning kogu võistlusmaa joosti asfaltkattega teel, kus puudusid järsemad tõusud ja langused. Samuti toetas ilm kiiret jooksu ning 9,8-kilomeetri trassi läbimiseks kulus Lambil kõigest 30 minutit ja 28 sekundit, edestades Allast enam, kui poole minutiga. Omakorda poole minuti kaugusel jäi Aristov.

Lagoda, kes oli parim ka tütarlaste arvestuses, lõpetas jooksu üldarvestuses 11. kohaga, saades ajaks 35 minutit ja 28 sekundit, edestades Kukke pooleteise minutiga ja Kivi enam kui kuue minutiga. Noormeeste parim oli Timut-Daniel Lagoda.

Kokku sai jooksupäevast osa ligemale 200 inimest, kellest 60 olid võistluskeskuses toimunud lastejooksudest osavõtjad.