Et En

Uus Maa Rullituur 2018. aasta hooaeg sai avapaugu Kuressaares

04.06.2018
Kuressaare Rulluisumaratoni võitja Marten Liiv

2018. aasta I etapp leidis aset 2. juunil ja esmakordselt toimus see Saaremaal Kuressaares. Rulluisutajaid võttis vastu imeilus suveilm ja meeldiv rulluisurada. Erinevatest distantsidest võttis osa üle 300 osaleja, kelle seas oli ka palju väliskülalisi.

Põhidistantsidel näitasid võimu meie olümpiasportlased. Rulluisumaratoni võitis pingelises grupifinišis Marten Liiv, edestades eelmise aasta valitsejat Reinis Znotinsit Lätist ja Kert Keskpaika. Naiste arvestuses pani on paremuse maksma Saskia Alusalu, järgnesid Kristiine Kalev ja Tuuli Vaher.

Poolmaratoni võit läks aga soolosõiduga Lätti ja esikoha noppis Sandis Reinsons. Teine ja kolmas koht selgitati välja suurema grupi vahel ning teise koha võitis Joonas Valge ning kolmandana lõpetas Arvis Miezitis.

Erinevatest lastesõitudest võttis osa üle 80 lapse.