Et En

Ümber Kuremäe kloostri jooks on hea peaproov enne Energiajooksu

16.05.2016
Dmitri Aristov (f: Aleksandr Komšin)

4. juunil, nädal enne Narva Energiajooksu teistkordselt toimuva ümber Kuremäe kloostri jooksu eelregistreerimine on avatud.

Ümber Kuremäe kloostri jooksule saab registreerida aadressi www.isetegime.eu/jooks. Osalejad saavad valida 3 ja 10 kilomeetrise distantsi vahel, lisaks on kavas lastele 1 kilomeetri jooks ning eelkooliealistele tillujooks. 3 km rada on avatud ka kõndijatele.

"Võistlusele kalendris kohta otsides sai eelmisel aastal juba vaadatud, et ta sobiks jooksjatele nädal enne Narva Energiajooksu kontrollstardiks ja tore, et paljud jooksu ka sellena kasutasid," sõnas jooksu eestvedaja, spordiklubi Murakas juhataja Margit Ahu.

Eelmisel aasta ümber Kuremäe kloostri jooksu võitsid 10 km distantsil Dmitri Aristov (33.02) ja Revetta Reiljan (46.05) ning 3 km distantsil Hillevi Velba (11.08) ja Allain-Marco Anton (10.56). Mullu sai erinevatel distantsidel nime protokolli üle 150 osaleja. "Olen rahul kui sel aastal ületaks osalejate arv 200 piiri," ütles Ahu.

Eelmisel aastal esmakordselt toimunud ja Illuka valla 2015. aasta teoks valitud jooksul on mõeldud ka lastele, kellele on avatud lastenurk, kus teiste seas mängib lastega ka Murakas.

4. juunil toimuv ümber Kuremäe kloostri jooks on Ida-Virumaa heade jooksude sarja teiseks etapiks, sari avati aprillikuus Viivikonna elamusjooksuga. Pärast Kuremäed ootavad ees Alajõe rääbisejooks (3. juuli), Kiikla karujooks (6. august) ja Kohtla-Nõmme rahvajooks (2. september). Kõikide jooksude ühiseks distantsiks on 10 kilomeetrit.

Rohkem infot jooksu kohta saab ürituse Facebooki lehelt.