Toimus esimene Viivikonna elamusjooks

18.04.2016
Aet Kiisla
Aet Kiisla

Pühapäeval esmakordselt toimunud Viivikonna elamusjooksu 10 kilomeetri distantsi võitsid Dmitri Aristov ja Hillevi Velba.

Dmitri Aristovi võiduajaks oli 33.35. Järgnesid poeg ja isa Deniss ja Vjatšeslav Košelev aegadega 35.53 ja 36.44.

Naistest oli kiireim Hillevi Velba ajaga 39.27, teise koha sai Katrin Selin (45.12) ja kolmanda Kristina Oja (46.47)

Kui 10 km algus ja lõpp kulgesid asulas, siis vahepeal sai pikalt joosta mööda metsavaheteed. "Pikad zen-sirged olid mõnusad. Mulle meeldib niimoodi joosta, et saan omi mõtteid mõlgutada ja ei pea rajalt võimaliku eksimise peale mõtlema. See oli mu jaoks ideaalne jooks," sõnas Tartu Ülikooli Narva kolledži õppedirektor Aet Kiisla.

Kokku osales erinevatel distantsidel enam kui 100 osalejat, mis on üle kahe ja poole korra rohkem kui kunagises mitme tuhande elanikuga kaevanudusasulas praegu inimesi elab.