Et En

Tatjana Mannima saavutas 44. Tartu Maratonil teise koha

27.02.2017

Tartu Maratoni eliitgrupi 34-kilomeetrisel distantsil läksid nii meeste kui ka naiste seas võidud Prantsusmaale. Eestlaste parimatena saavutasid Tatjana Mannima naiste seas teise ning meeste konkurentsis Kein Einaste 11. koha.

Eliitgrupi sõitjad võistlesid samuti Tehvandi kuukilomeetrisel ringil. Naised said eliidisõidule stardi kell 8.50 ehk kümme minutit enne mehi. Juba poolel distantsil olid teiste eest ära saanud kaks naist – Worldloppeti sarja kindel liider, prantslanna Aurelie Dabudyk ning eestlaste suurim lootus Tartu Maratonil, Tatjana Mannima. Nimetatud naised sõitsid koos kuni viimase ringini, kuid siis pani Dabudyk sisse järgmise käigu. Finišis edestas prantslanna Mannimad ühe minuti ja kahe sekundiga, kolmandana lõpetanud rootslanna Maria Graefnings kaotas Dabudykile 1.39.

„Enne sõitu mul erilist strateegiat polnud ning sõidu ajal proovisin lihtsalt Tatjana kannul püsida. Viimane ring oli minu jaoks raske, kuid õnneks olin täna Tatjanast tugevam,“ kommenteeris Dabudyk võistlust. Ka teise koha omanik Mannima jäi võistlusega rahule. „Kodus oleks ikka tahtnud võita, aga tegelikult olen ma teise koha üle õnnelik, sest Aurelie oli täna liiga tugev. Igal juhul väga hea, et võistlus ikkagi toimus ja suur tänu inimestele, kes kaasa elasid ja raja ääres ergutasid!“ rääkis ta.

Meeste konkurentsis tegid puhta töö prantslased, hõivates kõik kolm poodiumikohta. Võistluse võitjaks krooniti Bastien Buttin, kes finišiheitluses edestas Benoit Chauvet’d ja Bastien Poirrieri. Stardieelselt favoriitideks peetud šveitslane Toni Livers ja enne Tartu maratoni Worldloppeti sarjas liidrikohta hoidnud Liversi kaasmaalane Candide Pralong lõpetasid vastavalt neljanda ja kuuendana.„Väga hea tunne on! Oli väga tore võistlus, kuigi tugev tuul tegi sõitmise päris raskeks,“ ütles võidumees Buttin. Parima eestlasena saavutas Kein Einaste 11. koha, kaotust Buttinile kogunes 1.02. „Tundsin end väga hästi. Mõned kilomeetrid enne lõppu jäin prantslastest maha ning siis lihtsalt võitlesin endaga, et finišisse jõuda,“ võttis Einaste enda võistluse kokku.

Worldloppeti karikasarjas on nüüd kaheksast etapist läbitud kuus ning naiste seas jätkab endiselt liidrina Dabudyk, Tatjana Mannima tõusis Tartu maratoni sõiduga üldarvestuses kolmandale kohale. Meeste seas aga kerkis Pralongi asemel sarja liidriks täna viiendana lõpetanud prantslane Ivan Perrilat-Boiteux.

44. Tartu Maratoni sõitudel osales kokku 1550 suusatajat, kellest 1326 sõitsid pikemat, 34-kilomeetrist distantsi ning 224 suusasõpra osalesid lühemal, 16-kilomeetrisel sõidul. Kahe võistluspäeva peale kokku osales tänavuse Tartu Maratoni põhipäevadel 2875 suusasõpra.

Estoloppeti sarjas oli nädalavahetuse maraton kolmandaks etapiks. Kuna tegemist oli erakordsetes oludes peetud sõiduga, siis selgub täpne punktiarvestus lähiajal. Korraldajad tänavad mõistva suhtumise eest.