Et En

Selgusid noorte Eesti meistrid BMX-krossis

25.08.2022
Pildil Airpark Spordiklubi noored

Tallinna külje all Peetris asuval Spot of Tallinna krossirajal peeti BMX-krossi noorte Eesti meistrivõistluste neljas ehk viimane etapp. Lisaks lõpetati suvi hooaja kiireima võistluse King of Tallinnaga.

B15-16 klassis võidutses viimasel etapil Tõnis Mugra, edestades finaalis Rasmus Kissi ja Oliver-Sten Saart. Võit tõi Mugrale (56 punkti) ka Eesti meistri tiitli. Ühepunktilise kaotusega pidi hõbedaga leppima Kiss (55) ja pronksi sai kaela Saar (48).

G15-16 klassis oli parim soomlanna Hertta Sivola, jättes oma selja taha eestlannad Elis Maarja Aardeväja ja Mirjam Rauni. Eesti meistri tiitli pälvis Aardevälja (38). Kuigi Raun kogus sama palju punkte, pidi ta leppima hõbedase autasuga. Pronksi sai Kaari Visnapuu (30).

B13-14 klassis oli viimasel etapil kiireim Luukas Lajal. Finaalsõidus pidi teise kohaga leppima Sten-Tristan Raid ja kolmandaga soomlane Aleksi Reiju. Eesti meistriks krooniti Lajal (70), hõbeda võitis Raid (65) ja pronksi Oliver-Siim Simenson (62).

B11-12 klassis võidutses Mattias Laur. Tema selja taga lõpetasid Trevor Uiga ja Rommi Maidla. Eesti meistrivõistluste arvestuses jõudsid esikolmikusse Uiga (57), Laur (52) ja Konrad Kasemaa (46).

G11-12 klassis sai Paula Palmiste jagu soomlannast Riina Pietiläst ja Mirle-Neora Adusoost. Palmiste (37) pälvis Eesti meistri tiitli Adusoo (34) ja Lisandra Haljaste (19) ees.

B9-10 klassis läks võit Soome, kui parim oli Vili Laukkanen. Teisena lõpetas lätlane Toms Andersons ja kolmandana Ever-Richard Rannamets (91), kes sai kaela Eesti meistrivõistluste kuldse medali. Hõbemedali võitis Oliver Pauskar (81) ja pronksi Karl Pauskar (79).

G9-10 klassis sai lätlanna Tina Stefenberga jagu Isabel Kiisist. Kiis (35) võitis siiski Eesti meistri kulla Adeele Tani (31) ees.

B7-8 klassis võidutses viimasel etapil Kristen Kaur Aardevälja. Teisena ületas finišijoone Hans Helemets ja kolmandana Remo Paur. Eesti meistri tiitliga krooniti Aardevälja (62), hõbemedali teenis Remo Paur (52) ja pronksi Oskar Kruus (51).

G8 klassis ei saanud keegi vastu lätlannale Adrija Strombergale. Teisena lõpetas Laura Kiss ja kolmandana soomlanna Salla Keskiaho. Eesti meistrivõistluste arvestuses said medalid kaela Kiss (45), Loviise Ant (37) ja Triinebel Kuris (34).

B6 klassis läks kaksikvõit Lätti. Esikoha teenis Rojs Spore ja teise Hugo Zabirko. Kolmas oli Koit Carlos Kesa. Eesti meistri tiitli võitis Kesa (37), jättes sama punktiskooriga teiseks Christofer Robin Pabori. Pronksi pälvis Egor Lissov (29).

JM klassis võidutses viimasel etapil soomlane Max Mäenpää, jättes teiseks lätlase Davis Janis Elbertsi ja Rikojan Tugedami. CR klassis jõudsid esikolmikusse Andrus Mõttus, Martin Mikk-Kirsme ja Janek Maidla.

Pühapäeval peeti samal võistlusrajal aga „King of Tallinn“, kus esimesed kohad võitsid Triinebel Kuris (G6), Rojs Spore (B6), Laura Kiss (G7-8), Hans Helemets (B7-8), Vili Laukkanen (B9-10), Riina Pietilä (G11-12), Trevor Uiga (B11-12), Sivola Hertta (G13-14), Luukas Lajal (B13-14), Mikk Metsaots (B15-16), Kaspars Andersons (CR30+), Paula Kibare (EW Open) ja Mikus Davids Strazdins (EM Open).