Et En

Roman Fosti ja Kaisa Kukk võitsid 51.jooksu ümber Harku järve

23.05.2022
Meeste kuus esimest autasustamisel

Maru Järvejooksude sarja esimene etapp, 51. jooks ümber Harku järve tõi rajale 507 jooksjat ja kõndijat.

Stardinimekirja vaadates tõotas meeste võistlus tõotas tulla väga põnev ja nii ka läks. Poolel maal eraldusid teistest Roman Fosti, Leonid Latsepov ja Karel Hussar. Harku randa jõudes oli selge, et võitja selgitavad Fosti ja Latsepov.  Rannaliival näitas maratonimees Roman Fosti, et tal on veel säilinud lõpukiirus ning nii alistas ta eelmise aasta Harku ja ka kogu sarja võitja Latsepovi finišis vaid 1,1 sekundiga.  Ajad vastavalt 19.12,4 ja 19.13,5. Kolmandana lõpetas ajaga 19.24 Karel Hussar. Esikuue hulka ehk autasustamisele jooksid end veel Kenny Kivikas (19.38), Jaanus Kallaste (20.09) ning Karl Mäe (20.20).

Naiste võit tuli natuke kindlamalt, kui Kaisa Kukk lõpetas ajaga 22.56 ja teisena lõpetanud Pille Hinn kaotas talle 11 sekundiga. Kolmandana ületas finišijoone ajaga 23.28 Helen Bell. Esimesena jäi poodiumilt välja laskesuusataja Tuuli Tomingas, kes lõpetas neljandana ajaga 24.25. Autasustamisele jooksid end veel viies Maris Heinaru  ja kuues Kertu Kula.

Naiste esikuuik autasutamisel (puudub Tuuli Tomingas)

Päikeseline kevadilm tõi Harku järvele tiiru peale tegema 507 osavõtjat, keda kõiki oodatus finišis põhjatu Harku järvega medal.

Jooksupäeva Harku rannas avasid Tere Lastejooksud, kus jooksurõõmu nautisid 230 väikest jooksusõpra.