Et En

Roman Fosti ja Helen Bell võitsid 52.jooksu ümber Harku järve

22.05.2023
Kui Fosti finišisse jõudis, oli Latsepovil veel mõned meetrid tulla

Maru Järvejooksude sarja teine etapp, 52. jooks ümber Harku järve tõi rajale 567 jooksjat ja kõndijat.

Nii meeste kui naiste võistluse võitjad Roman Fosti ja Helen Bell said Maru Järvejooksude 22.hooajal teise võidu, kuu aega tagasi olid mõlemad võidukad ka sarja aavetapil, jooksul ümber Paunküla veehoidla.
Kuna Harku jooksu stardis olid kaks eelmise aasta kiireimat Roman Fosti ja Leonid Latsepov, siis tõotas meeste võistlus esikohale tulla väga põnev ja nii ka läks. Kuigi enamuse distantsist tegi tempot Latsepov, siis Fosti lõpukiirenduse vastu polnud tal ka sel korral rohtu. Fosti võitis ajaga 19:34.7 ja Latsepov lõpetas  teisena 3,8 sekundit kehvema ajaga. Jaanus Kallaste tuli finišisse ajaga 20:17.7, mis tagas kindla kolmanda koha.  Esikuue hulka ehk autasustamisele jooksid end veel Bert Tippi (20:25.5), Martin Vilismäe (20.56.0) ning Aleksandr Kuleshov (21.01.9).
Naiste võistluses olid kaks kiireimat seekord teistest kindlalt üle, võidu võttis ajaga 22:50.6 Helen Bell ja teisena lõpetanud Pille Hinn kaotas talle 6 sekundiga. Kolmandana finišijoone ületanud Maris Heinaru sai ajaks juba 24:33.1.  Autasustamisele jooksid end ka Kertu Kula (24:49.2), Kadri Veske (25:00.8) ja Ingrid Riipus (25.30.4)

Suviselt päikeseline ja soe ilm tõi Harku järvele tiiru peale tegema 567 osavõtjat.

Jooksupäeva Harku rannas avasid Lastejooksud, kus jooksurõõmu nautisid 192 väikest jooksusõpra.

Esimest korda kuulus Harku jooksupäeva programmi ka 1,1 km pikkune rannajooks, mis oli eelkõige mõeldud noorjooksjatele. Kokku osales 28 jooksusõpra, kelledest kiiremad olid Uku Susi ja Gerda Kadak.