Et En

Rattaorienteerumises selgusid tänavuse aasta esimesed orienteerumismeistrid

03.08.2020
Raiko Alliksaar

Tänavuse aasta esimesed orienteerumise Eesti meistrid selgusid rattaorienteerumises, kuna nigela talve ja viiruse ohu tõttu olid kõik aasta esimese poole meistrivõistlused edasi lükatud. Nüüd siis selgitati kahel päeval parimad rattaorienteerujad koguni kolmel võistlusalal 25. juulil 2020.a.Võistluspaigaks olid seekord Saku ja Keila lähiümbruse maastikud.

Järvamaa orienteerumisklubi JOKA võistlejaist oli edukaim Artur Soo, kes noormeeste M17 klassi sprindirajal võitis hõbemedali. Noormeeste 4,8 km ja 12 KP-ga sprindirada kulges Saku tänavail, kus toimus tuline medaliheitlus. Kulla võitis kindlalt Mihkel Mahla Värska OK Pekost, ent võistluses kahvatumatele medalitele õnnestus Artur Sool järgnevaid konkurente nappide seknditega edestada. Hea tulemuse saavutas ta ka tavarajal, kus lõpetas 4. kohaga. Samas vanuseklassis saavutas lühirajal tubli sõiduga 4. koha Raiko Alliksaar. Lisaks lõpetas ta tavaraja 6. ja sprindi 7. kohaga.

Meeste eliitklassis oli medalivõidule väga lähedal Priit Poopuu, kes sprindis oli veel eelviimases KP-s 15 sekundilise eduga kindlalt pronksi positsioonil. Paraku raja viimase etapi lahendus osutus ebaõnnestunuks ja pronksmedal jäi lõpujoonel 2 sekundi kaugusele ning tulemuseks spordis "valus" 4. koht. Lühiraja võistlus lõppes talle 6. kohaga.

Meesveteranid M60 klassi lühiraja võistluses õnnestus kitsastel, juurikalistel ja tehnilistel radadel pronksmedal võita Paul Poopuul. Raul Laas saavutas samas vanuseklassis 6. koha. Ilmar Udam lõpetas M40 klassi tavaraja võistluse samuti 6. kohaga.

Jooksualade orienteerumismeistrid erinevatel orienteerumisdistantsidel selguvad septembrikuus.