Et En

PRIIT POOPUU VÕITIS RATTAORIENTEERUMISES VETERANIDE MAAILMAMEISTRI TIITLI

13.10.2021
Priit Poopuu veteranid M40 klassi lühiraja maailmameister (foto autor Arbo Rae).

Tänavuse aasta veteranide maailmameistrivõistlused rattaorienteerumises toimusid Portugalis.

Meesveteranide M40 klassi lühirajal serveeris meeldiva üllatuse selle aasta Eesti meistrivõistlustel põhiklassis hõbeda ja pronksi võitnud Järvamaa orienteerumisklubi JOKA sportlane Priit Poopuu, kes võitis maailmameistri tiitli. See on üldse esimene Eesti meesveteranide MM-tiitel rattaorienteerumises.
Võistluste kavas oli neli võistlusala - ühisstardist sõit, lühirada, tavarada ja sprint. Priit Poopuu oli kõigil võistlusaladel medalikonkurentsis, ent suurim õnnestumine tuli lühirajal, kus võistlus 16,8 km ja 19 kontrollpunktiga rajal kulges algusest lõpuni pinevas sekundite heitluses ja finišijoonel eraldas kullavõitjat järgevast vaid napid 7 sekundit. Raja algusosas kaotas meie mees ühel etapil konkurentidele küll enam kui minutiga, ent edasi jätkus võrdsete heitlus. Põhikonkurent Mark Huster Austriast tegi omakorda raja lõpuosas samaväärse vea ja võistluse lõpplahendus kujunes väga pingeliseks ja tasavägiseks, ent tõi siiski kuldmedali võiduga õnneliku lõpplahenduse.
Võistluste viimasel päeval kavas olnud sprindis, oli 7,2 km ja 21 KP-ga rajal kiireim tšehh Jiri Stransky ajaga 16:31. Tšehhi mees oli sel päeval enamikel etappidel järjepidevalt mõne sekundiga kiireim ja võitis teenitult kulla. Priit Poopuu kaotas konkurendile 21 sekundiga ja võitis sel alal MMi hõbemedali.
Kahel ülejäänud distantsil tabas aga meie võistlejat ebaõnn. Avapäeval kavas olnud ühisstardiga sõidus jõudis ta viimasesse kontrollpunkti pronksmedali positsioonil, ent selle läbimisel ei olnud kindel, et elektrooniline kiip fikseeris KP läbimise ja pöördus tagasi KP-d võtma. See andis aga võimaluse austerlasel Mark Husteril napi eduga pronks endale haarata. Priidu enda kommentaar oli, et kahjuks ta ka ei teadnud, et heitlus käib pronksmedalile ja konkurent on kohe kannul ning seega ei võtnud ka riski finišeerida ning alles seejärel kiibi mahalugemisel saada teada, kas see fikseeris viimase KP läbimise ja tulemus läheb kirja või siis vastupidisel juhul läinuks tulemus tühistamisele. Neljanda võistlusalana kavas olnud tavaraja võistluse rikkus seekord rehvi purunemine, mistõttu sõit jäi pooleli.