Nõmme õhutriatloni võitsid Janar Novitski ja Nele Juntson

18.06.2022
Nõmme Õhtutriatloni meeste kiireimad 2.Martin Siimer, 1.Janar Novitski ja 3.Tanel Tepaskent

Nõmme õhtutriatlonil võisteldi eraldistardi formaadis

Reede, 17.juuni õhtul kell 17 anti start Nõmme õhtutriatlonile. Võistlejatel tuli ujuda Nõmme Spordikeskuse väliujulas 100 m ning sõita rattaga 12 km ja joosta 3 km Nõmme-Harku terviseradadel. Ujumise start anti eraldistardist 15 sekundilise intervalliga ning peale ujumist läks osaleja kohe rattarajale.

Esimesena asus basseinis ujuma Janar Novitski, kes finišeeris lõpuks peale rattasõitu ja jooksu ka esimesena koondajaga 37:51.5. Kuna vahetu võrdlus teiste võistlejatega puudus, ei saanud Novitski oma võidus olla kindel ennem, kuni oli lõpetanud ka viimane võistleja. Kui kõik olid lõpetanud, selgus ka lõplik paremusjärjestus. Janar Novitski järel tuli teiseks 24ndana startinud Martin Siimer ja kolmandaks 30ndana ujuma asunud Tanel Tepaskent.

Naistest oli kiireim Nele Juntson, kes oli stardi nimekirjas 7. ja lõpetas koondajaga 43:26.4. Poodiumi teisele ja kolmandale kohale võistlesid end Merike Annuk ja Triinu Vister.

Järgmisena saab Suple, Sõtku, Sörgi triatloniformaati proovida 10.juulil Pühajärvel, kui laupäeval, 9.juulil toimuva 41.jooksu ümber Pühajärve järgselt saab osaleda Pühajärve pargitriatlonil.