Et En

Lääne-Harju Liikumissari sai Laulasmaal vägeva avastardi

09.05.2023

Lääne-Harju Liikumissari sai avastardi Laulasmaal laupäeval, 6. mail. Liikumisrõõmust sai esmakordselt toimunud sündmusel osa ühtekokku 246 osalejat. 5  kilomeetrisel distantsil, mida läbiti nii joostes, käies kui ka lapsevankriga osales kokku 139 osalejat. Suurt elevust ja rõõmu pakkunud lastejooksud meelitasid rajale 107 särasilmset last.

5 kilomeetrise distantsi finišisse saabus esimesena Rimo Timm (Treeningpartner) ajaga 16 minuti ja 41 sekundiga, mis märgib ühtlasti ka esimest Laulasmaa jooksu rajarekordit. Teise koha pälvis Andres Hellerma (headinimesed), tulemusega 16.49. Kolmas oli Laulasmaal TriPassioni klubi esindav Matt Rammo (aeg 16.52).

Naiste arvestuses tõi esimesel liikumissarjal võidu Lääne-Harju valda Laulasmaa elanik Kelly Nevolihhin, kes sai ka üldarvestuses väga kõrge, kuuenda koha. Võidutulemuseks märgiti talle 17.43. Teise ja kolmanda koha naiste põnevas lõpparvestuses jäi seekord peale Anneli Ratasepp (headinimesed) ajaga 18.55, kes edestas napilt kolmandale kohale tulnud Irina Biziaevat (merun), kes sai lõpuajana kirja 18.57.

Laulasmaa etapi jooksu kõrget taset näitab fakt, et Eesti Top 15 sel aastal joostud 5 km tulemustest on kolm saavutatud just Laulasmaal (Marathon 100).

Ürituse läbiviimisel peeti silmas Lääne-Harju Liikumissarja eesmärki jätta endast maha võimalikult väikene jalajälg ning Lääne-Harju vallavanem Jaanus Saat võttis sündmuse kokku sõnadega:”Laulasmaa Liigub etapp oli tehtud rohevallale vääriliselt keskkonnasõbralikult - laste diplomid olid seemnepaberist, suurte diplomiteks aga istikud! Samuti oli aukohal tervislik toitumine ning kõik osalejad said tervisebatooni ja õuna. Vett pakuti täna ja pakutakse ka edaspidi liikumissarja etappidel äsja valminud valla joogiveepaagist ning kõik see käib kas oma joogipudelisse või korduvkasutatavasse topsi! Loomulikult sorteerime ka jäätmeid ning taaskasutame võimalusel võistlusnumbreid!”

Suur tänu kõigile osalejaile, kaasaelajatele, tublidele vabatahtlikele ning headele toetajatele.

Järgmine liikumissarja etapp toimub 3.juunil Padisel.