Et En

Kuressaare linnajooks üllatas osalejate arvuga

07.05.2022
Viikingikiivrite võitjad (vasakult): Mairo Mändla (5km), Kaur Kivistik (10km), Liina Tabri (5km) ja Anni Kingsepp (10km). Foto Valmar Voolaid

07. mail toimunud 41. Kuressaare Linnajooksu võitis Kaur Kivistik, püstitades ühtlasi ka uue rajarekordi.  Kuressaare Linnajooksul oli osalemas 1295 väiksemat ja suuremat jooksusõpra ning tegu oli viimaste aastate ühe osavõturohkeima linnajooksuga. Suure panuse kordaminekusse andsid kõige pisemad jooksuhuvilised, keda oli 06. mail toimunud lastejooksui osalemas 570 (eelmine rekordarv 299 pärines aastast 2016). Linnajooks on ellukutsutud Kuressaare linna sünnipäeva tähistamiseks ja tänu kõigile osalejatele anti linna sünnipäevanädala õnnestumisse meeldejääv sportlik panus.

Sportlandi 10 km jooksu võitjas kahtlust ei tekkinud ja Kaur Kivistiku (Tartu SS Kalev) võit ajaga 30.37 oli väga veenev. Teise koha saanud Aleksandr Kuleshovi (Treeningpartner Sportland jooksutiim) edastas Kivistik pea kolme minutiga. Kolmanda koha sai Ando Õitspuu (JK Sarma). "Värske" saarlane Kaur Kivistik püstitas ka raja rekordi (sel rajal joostakse 3. aastat), mis kuulus 2020.a võitjale Ilja NIkolajevile (32.18). Naiste arvestuses tuli üldvõitjaks Anni Kingsepp (Sparta) ajaga 40.42 ning talle järgnesid Janika Jürgenson (SK ProRunner) ja saarlane Eva-Maria Vaher (ajakiri Jooksja). Kokku sai Sportlandi 10 km jooksus aja kirja 148 osalejat.

5 km jooksu lõpetas 577 osalejat ja sel distantsil sai lisaks jooksmisele ka matkata. Meeste arvestuses said kaksikvõidu tuntud Saaremaa jooksumehed Mairo Mändla (Kivi CB Trading) ja Janar Mai (JK Sarma). Nende ajad olid vastavalt 16.35 ja 19.02. Kolmandaks jäi Danel Taur (Täppsportlased). Naiste jooksu võitis Liina Tabri (Saaremaa Vallavalitsus) ajaga 19.31. Talle järgnesid Kaisa-Maria Oll (SK ProRunner) ja saarlane Taimi Kangur (Leisi Kool).

Põhidistantsi võitjad said ka viikingikiivrite omanikeks. See traditsioon tekkis alates eelmisest aastast, mil Saaremaal tähistati Viikingiaastat. Erinevate vanusegruppide esikolmikuid autasustati karikatega.  Selgitati välja ka aktiivseimad kollektiivid - aktiivseim lasteaed oli Kuressaare Ristiku lasteaed, kool Luce kool, spordiklubi JK Sarma ja ettevõte K-Rauta. Vanima osaleja eriauhind anti "harjumuspäraselt" 5 km distantsi läbinud Paavo Varale (sünniaastaga 1935!). Kõik jooksul osalejad said uue kujundusega mälestusmedali ja osalejate vahel loositi välja elektritõukeratas.

Linnajooksu korraldajate esindaja Mati Mäetalu märkis, et ürituse võib kindlasti lugeda kordaläinuks. "Lastejooksul olid muidugi tunded kahetised, sest rõõmu sai tunda suure osalejate arvu üle ja rahulolematust tekitasid sellest tulenevad korralduslikud raskused. Põhijooksudes õnnestus kõik plaanipäraselt,  ja loodetavasti kohtume paljude jooksuhuvilistega taas järgmise aasta 06. mail, mil toimub 42. Kuressaare Linnajooks," märkis Mäetalu.

Kuressaare Linnajooksu korraldamist toetasid Rimi Eesti, Sportland, Kuressaare Autoteenindus, S-Link, A. Le Coq, Balbiino, Eesti Kultuurkapital, Saaremaa Spordiliit, Beautiful Me Rullmassaž, Saaremaa vald, Spordiürituste Korraldamise Klubi ja Saaremaa Trükikoda.

Kuressaare Linnajooks on Rimi Eesti Linnajooksude sarja üks osavõistlustest. Motiveerimaks jooksusõpru osalema kõikidel etappidel, autasustatakse kõigil 8 etapil osalejaid või sarjas üle 100 km kogunud jooksjaid medali ja toetajate auhindadega. Järgmise sarja jooksuna on kavas Rimi Eesti Ööjooks Rakveres 04. juunil.