Et En

Jooksul ümber Paunküla veehoidla võtsid võidud Roman Fosti ja Helen Bell

23.04.2023
Kolm esimest Fosti, Kallaste ja Tippi lähenevad finišile

Roman Fosti alustas Maru Järvejooksude sarja võidu kaitsmist esikohaga jooksul ümber Paunküla veehoidla

Maru Järvejooksude sarja avas laupäeval, 21.aprill esimest korda toimunud jooks ümber Paunküla veehoidla. Kuna kõik osalejad läksid ringile ümber veehoidla esimest korda, siis avastamisrõõm oli garanteeritud!
Napi aga kindla võidu võttis eelmise aasta sarja võitja Roman Fosti, kes ajaga 35:52.9 edestas finišis viimasel distantsi kolmandikul tempot teinud Jaanus Kallastet 1,9 sekundiga. Kolmandana finišijoone ületanud Bert Tippi sai samuti aja alla 36 minuti, täpsemalt märgiti talle protokolli 35.59.6. Ka järgmised kolm jooksjat, kes pääsesid autasustamisele, ei jäänud esikolmikust palju maha. Neljandana lõpetas Aleksandr Kuleshov sai aja 36:08.5, viies Sander Jürs 36:28.5 ja viiendana lõpetanud Peep Jalakas lõpetas ajaga 36:35.1

Naistest võttis ajaga 40:15.1 ülikindla võidu üldarvestuses 26. koha saanud Helen Bell. Teisena lõpetanud Maris Heinaru sai protokolli aja 41:54.7 ning ajaga 43:25.7 jooksis end kolmandaks Mari Boikov. Kuue hulka mahtusid veel Kadri Veske, Kertu Kula ja Ingrid Riipus.
Kokku lõpetas 10,5 km pikkuse ringi ümber Paunküla veehoidla 348 jooksjat ja kõndijat.

Kohe peale veehoidla jooksu anti start Paunküla metsajooksule, kus olid kiireimad Igor Jan Krawczyk ja Ele-Mariin Tamm. Mõnusal 1,5 km ringil, mis valdavalt kulges metsateedel, oli lõpetajaid 30.
Paunküla jooksupäeva avasid kuni 12 aastased väikesed jooksusõbrad. Lastel tuli joosta Paunküla Heaolukeskuses 330 pikkune ring ja seda võimalust kasutas 96 tulevast järvejooksjat.