Järvamaa saavutas 16. Eestimaa Suvemängudel esimese koha

16. ESM Rakveres 8- .9. juuli.2023

8.-9.juulil  toimusid Rakveres 16.Eestimaa omavalitsuste suvemängud, kus võisteldi  28 spordialal.

Osales 70  omavalitsust üle Eesti koos  3000 sportlasega  eri vanuses ja eri tasemega.

Järvamaalt osales üle 215 osaleja, kõigist kolmest omavalitsusest.

Suurtest maakondadest võitis mängud Harjumaa, teine koht Tarumaale ning korraldajatele Lääne-Virmaale kolmas koht.

Väikeste maakondadest  võitis esimese koha Järvamaa,  meile Järgnesid Põlvamaa ja Jõgevamaa.

Türi vald võitis omavalitsuse arvestuses tugeva 5 koha.

Järva vald oli  suurte valdade arvestuses  kümnes.

Paide  linnade arvestuses saavutas Paide linn   kolmanda  koha.

Maakondlikus arvestus võitis Järvamaa tõstmises  Harjumaa järel II koha.

Võistkonda kuulusid: Lisan-Isabel Razduvalov , Tom Aunpuu, Ingela Jalast, Eri Jalast, Teet Karbus ja Mati Karbus, kes kõik saavutasid oma kehakaalus esimese koha, Ave Bombul ja Alex Purk kolmanda koha ja Danel Purk 4 koha. Treener Ahti Uppin.

Poiste jalgpallis saavutas Järvamaa esindusvõistkond II koha koosesisus: Kardo Kallas, Dmytro Shtanko, Sten Aer, Andreas Põder, Romet Randalainen ,Sten Andreas Aasma, Arkadi Burujan ,Robin Randalainen, Kyrylo Ivannykov, Joel Kruuts. Treener Veiko Kurim.

Sangpommis esindas maakonda Kalle Puss, kes saavutas oma kehakaalus I koha.

Omavalitsuse juhtide võistluses saavutas Toomas Tammik I koha ning  Maarja Brause II koha.

Spordijuhtide võistluses Jaak Tammik I  ja  Martin Kaschan 6. koha,

Türi valda esindas mängudel 88 sportlast.

Parimate tulemuste eest hoolitsesid petangi mängijad ja trikitõukerattaga sõitjad. Petangis  võideti teine koht ja trikitõukeratturid 3. koht.

Jalgrattakrossis 6. koht ning 7 koha saavutasid e orienteerujad, jahilaskjad ja juhid.

8 koht saavutati kettagolfis,  ja tennises ning üheksas koht kuulus kergejõustiklastele.

Mälumängijad pidid leppima 11 kohaga ja võrkpallurid 15 kohaga. Türi valla esindajad võitsid võistlustelt 27 medalit.

Paide linn oli esindatud kaheksal võistlusalal.

Petangis oli Paide linn esindatud kahe võistkonnaga.

Paide linna I võistkond: Anneli Suits, Kaspar Mänd, Enn Lehtpuu saavutas üldarvestuses 3. koha ja  II võistkond: Veroonika Saar, Robin Randrüüt, Mait Altküla 4. koha.

Edukalt võisteldi:

Naiste 3x3 korvpall: Marika Bibikov, Anni Karro, Gelit Kivisalu, Jennifer Vene – 7. koht

Meeste 3x3 korvpall: Gaspar Bibikov, Andreas Märtson, Rauno Nurklik, Janno Viilup – 8. koht

Meeste võrkpall: Miko Moppel, Kevin Saluste, Tom Mario Välja, Hendrik Haamer, Dan Kannel, Kaspar Koiduste, Veiko Tihemets – 8. koht

Naiste võrkpall:Hanna-Liisa Press, Kirsi Tamsalu, Margit Reinmets, Siive Kams, Elisabeth Lindjärv, Meribel Lehemets, Maris Tetsmann, Nele Mangman – 17. koht, treener Piret Reinfeld.

Kettagolf individuaal- ja paarismäng: Kaisa Leesment, Katri Punapart, Piret Punapart, Jaan Kirsipuu, Garel Tamm, Madis Tamm, Priit Punapart – 11. koht

Mälumängus Maarit Nõmm, Maris Lillemaa, Marek Lillemaa, Meelis Kangro, Indrek Kivimäe – 20.-21. koht.

Orienteerumine Raul Laas, Tiina Kivimäe – 37. koht

Järva vald oli esindatud 14 alal.

Köieveos ja jahilaskmises saavutati 4. koht, kettagolfis, jalgrattakrossis  7 koht, meeste võrkpallis 14 ja naiste võrkpallis 16 koht.

Naiste rannavolles ja orienteerumises 17. koht , mälumängus 20.-21  koht ja petangis 32 koht.

Täname ja õnnitleme kõiki osalejaid, sest Teie igaühe panus oli väga oluline!