Et En

Henry Räppo võitis teist korda Saaremaa duatloni

21.09.2020
25. Saaremaa Duatloni kolm kiireimat peale võistlust - 2.Kirill Kotšegarov, 1.Henry Räppo ja 3.Johannes Sikk

25. Saaremaa duatlonil, 2020 ETL karikasarja viimasel etapil selgusid kõikide vanuseklasside Eesti meistrid duatlonis. Stamina Sordiklubi korraldatav Saaremaa duatlon on ühtlasi parvlaevaga Estonia hukkunud triatleetide Kristjan Raiendi ja Jaan Pehki mälestusvõistlus.

25. Saaremaa duatloni põhidistantsil tõotas juba stardis tulla äärmiselt põnev võistlus, sest kohal oli kogu Eesti paremik.
Esimese 5km pikkuse jooksu lõpetasid liidritena koos Henry Räppo, Kirill Kotšegarov, Kevin Vabaorg ja Johannes Sikk. Rattadistantsi (20,8km) teises pooles hakkasid vahed suurenema ja teise vahetusalasse saabusid Henry ja Kirill juba kindla edumaaga jälitajate ees. Kärmed liigutused vahetusalas andsid nooremale mehele väikese edumaa, mis püsis finišini. Henry lõpetas Eesti meistrina ajaga 56 minutit ja 37 sekundit, Kirill taotas talle 12 sekundiga. Kolmandana lõpetas eelmise aasta võitja Johannes Sikk ajaga 57.47. Kiireim naine Anette Zukker lõpetas ajaga 1 tund 7 minutit ja 57 sekundit. Kokku lõpetas põhidistantsi 94 duatleeti.
NOVA duatlonil, mille nimi tuletati distantsil koos võistelnud noortest ja vanadest, lõpetas 30 nooremad ja vanemat duatloni harrastajat. Noortest olid kiireimad Gregor Rasva ja Mari Mai Ruus. Veteranidest oli kiireimad Juhan Lukk ja Rein Kane
Lasteduatlonil tuli starti 66 tuleviku tegijat, kes kõik ka lõpetasid. Parimat aega näitasid Karl-Eric Ott ja Etriin Etverk.
Kokku osales juubeliduatlonil 190 sportlast, mis  tähistab ka kõigi aegade osavõturohkeimat Saaremaa Duatloni