Et En

Bosch Eesti Maastikurattasarja 2023 hooaeg jätkus Võrumaal Rõuges

20.05.2023
25. Rõuge Rattamaratoni start

Täna toimunud Bosch Eesti Maastikurattasarja 9. hooaja teise etapi, oma 25-ndat juubelit pidanud, Rõuge rattamaratoni 47km pikkuse Põhisõidu võitsid taas Oskars Muiznieks ja Janelle Uibokand. Kahele eri pikkusega võidusõidule startis ligi 600 ratturit, lisaks toimusid ka ajavõtuta lastesõidud.

Kuna Haanja kõrgustikul ja Rõuge orgudes sõidetav rattamaraton grupisõitu ei soosi, siis juba enne 19km-l olnud vahefinišit rebis ette sarja liidrist lätlane Oskars Muiznieks, poole kuni minuti kaugusel teda jälitamas Josten Vaidem. Veel tagapool kolmene grupp koosseisus Gert Jõeäär, Taavi Kannimäe ja valitsev Eesti rattamaratoni meister Peeter Tarvis. Muiznieks nägi ca 6km enne finišit üle õla vaadates Vaidemit ning pani siis gaasi põhja, lõpetades teist etappi järjest võitjana ajaga 1:51:54. Vaidem kaotas võitjale finišis 25 sekundiga. Poolteist kilomeetrit enne finišit viimasel suuremal tõusul spurtis Peeter Tarvis ning kindlustas endale kolmanda koha ajaga 1:55:54.

“Kusagil 13km peal sain Jostemiga vahe sisse ja tegelikult ei teadnud kuni viimaste kilomeetriteni, kaugel jälitaja on. 6km enne lõppu märkasin, et konkurent on lähedal, lisasin gaasi ja nii see teine võit tuli. Minu jaoks oli alati raske Rõuge rada sel aastal kuidagi kiire ja kerge,“ sõnas lätlasest võitja peale võidukat finišit.

Naiste arvestuses võttis teise järjestikuse võidu Janelle Uibokand ajaga 2:16:47, edestades teisena lõpetanud lõunanaabrit Beate Kovgere’t üle 3-minutilise marginaaliga, kolmandana tuli üle lõpujoone Laura Lepasalu, ajaga 2:20:34.

“Tunne pole kõige parem, aga kui võit tuleb, on ikka hea. Loodan ennast ikka hooaja jooksul käima saada ning 5 vajalikku etappi kaasa teha, silmas pidades hooaja kokkuvõtet. Rõuges oli täna varasemast tuttavaid kohti, aga ühel korral tuli kahjuks ka jalastuda,” kostis naiste parim tänase sõidu kokkuvõtteks.

16 km poolmaratoni kiireimad olid Ukraina noormees Ivan Chornohor ajaga 00:43:26 ja Mirtel Laht, aeg 00:49:37. Lisaks toimusid ka lastesõidud, mille erinevatel sõitudel osales ja lustis 45 mudilast.

Tiimide arvestuses võidutsesid Spordipartner Racing Girls naiskondade- ning Veloplus Team meeskondade arvestuses.

Bosch Eesti Maastikurattasarja kolmas etapp peetakse 3. juunil Ida-Virumaal Alutaguse Puhke- ja spordikeskuses, kui toimub 9. Alutaguse Rattamaraton!