Et En

Audi Vana-aasta jooksupäeval toimus Eesti suurim teatemaraton

18.12.2022
Kolm kiireimat meestimi, 1.SPARTA MEHED I, 2. 21CC TR1HARDS MEHED ja 3.TREENINGPARTNER MEHED I poodiumil koos karikateks olnud puidust jõulukuuskedega

Heategevuslikul Audi Vana-aasta jooksupäeval nautis talvist jooksuilma üle 600 jooksja ja kõndija

Laupäeval, 17.detsembril 20. korda toimunud Audi heategevuslikul jooksupäeval oli juba kaheksandat korda kavas kolm distantsi. Jooksupäev kinkis osalejatele peaaegu ideaalse talvise jooksuilma, kus külma oli mõni kraad, aga tuul praktiliselt puudus ja ka taevast ei tulnud lund juurde. Ühiste pingutuste tulemusena olid ka jooksuteed ilmastikku arvestades heas korras

Kõige pikema distantsi, 16.korda toimunud klassikalise maratoni võitis Ahti Nuga ajaga 2:53.12. Ahti võit oli üsna kindel, kui teise koha saanud lätlane  Sergejs Maslobojevs lõpetas ajaga 3:04:41. Kolmandaks jäi seekord ajaga 3:08:30 Priit Ailt, kes veel viimase ringi keskel oli teisel kohal.. Naistest võttis täna ülikindla võidu Mari Boikov, kes lõpetas ajaga 3.26.46 üldarvestuse kõrgel 10.kohal. Teise ja kolmandana ületasid finišijoone Külli Sizask (3:50:39) ja Siiri Pilt (4:00:40). Kokku lõpetas maratoni 56 startinud maratoonarist 52.

Maratoniga samal ajal startisid kaheksandat korda jooksupäeva kavas olnud teatemaratoni avaetapi jooksjad. Arvestust peeti kolmes klassis ning võidu võtsid SPARTA MEHED I (meestiimid), LUIK TRIPLETS TEAM (segatiimid) ja #HEADINIMESED NAISED (naistiimid). Päeva parima etapiaja 28:15 jooksnud Leonid Latsepov meestiimide võitja tiimist oleks selle ajaga olnud ka Vana-aasta jooksu kindel võitja.
Kokku lõpetas teatemaratoni, kus tiimi iga liige pidi läbima ühe 8,44 km pikkuse ringi, 86 viieliikmelist tiimi.

Jooksupäeva viimase distantsina oli kava juba 20.korda toimunud Vana-aasta jooks, kus 8,4 km pikkusel distantsil olid kiireimad Denisse Šalkauskas (28:51.3) ja Liliana Torn (34:02.3). Meestest oli võit üsna napp, sest teise ja kolmandana lõpetanud Rainer Kravets ja Franko Reinhold kaotasid vastavalt 2,1 ja 4,6 sekundiga. Naistest jooksid end veel poodiumile teise ja kolmandana finišisse jõudnud Kateryna Fomichova (35:47.5) ja Annika Roosleht (38:48,0).

Kokku lõpetas Kakumäe teedel kulgenud üheringilise jooksu 118 jooksu- ja ka kõnnisõpra.