Et En

Audi Vana-aasta jooksupäeva teatemaratonil osales üle 100 tiimi

10.12.2023
Maratonaarid ja teatemaratoni avaetapi jooksjad startisid koos

Talviselt karges jooksuilmas toimunud Audi Vana-aasta jooksupäeval nautis liikumisrõõmu üle 650 jooksja ja kõndija.

Laupäeval, 9.detsembril 21. korda toimunud Audi heategevuslikul jooksupäeval oli juba üheksandat korda kavas kolm distantsi. Jooksupäeval tuli osalejatel sel korral 10 miinuskraadi, aga õnneks tuul oli mõõdukas ja ka lund ei tulnud. Võistluskeskuses Rocca al Mare koolis said kõik lõpetajad saunas keha taas soojaks. Tänu Tallinna Kommunaalametile oli ka Kakumäe kergliiklusteedel kulgenud jooksurada arvestades talviseid oluseid heas korras.

17.korda toimunud klassikalise maratoni, mille läbimiseks tuli joosta viis ringi, võitis ajaga 2:48:34 Aleksandr Kuleshov. Pea kogu distantsi võitjaga koos jooksnud Janar Juhkov enne viimasele ringil minekut andis tempos järgi ja lõpuks tuli talle teine koht ajaga 2:56:23. Kolmandana mahtus viimasena poodiumile Eiko Sau, kelle aeg läks juba üle kolme tunni, täpsemalt 3:05:22. Naistest võttis võidu Külli Sizask, kes lõpetas ajaga 3:34:29 üldarvestuses kõrgel 14.kohal. Teise ja kolmandana ületasid finišijoone Lagle Vetemäe (3:46:03) ja Ritve Reinumäe (3:49:21). Kokku lõpetas maratoni 59 startinud maratoonarist 54.

Maratoniga samal ajal startisid kaheksandat korda jooksupäeva kavas olnud teatemaratoni avaetapi jooksjad. Arvestust peeti kolmes klassis ning võidu võtsid SPARTA MEHED I (meestiimid), SPARTA SEGASED (segatiimid) ja TÄPPSPORTLASE NAISKOND (naistiimid). Päeva parima etapiajad jooksnud Johannes Sikk (28:50) tiimist 21CC TR1HARDS MEHED, Kristofer Erik Kamberg (28:51) tiimist UP43 G-K ja Deniss Šalkauskaus (28:54) tiimist SPARTA MEHED I oleks olnud kindel esikolmik ka kell 13 stardi saanud Vana-aasta jooksul
Kokku sai teatemaratonil, kus tiimi iga liige läbis ühe 8,44 km pikkuse ringi, 102 viieliikmelist tiimi.

Jooksupäeva viimase distantsina oli kava juba 21.korda toimunud Vana-aasta jooks, kus 8,4 km pikkusel distantsil olid kiireimad Tarvi Tameri (30:46.4) ja Annika Roosleht (37:27.2). Meestest lõpetasid teise ja kolmandana Martin Tarkpea (31:02.0 ja Tarmo Pilling (32:07.6). Naistest jooksid end veel poodiumile teise ja kolmandana finišisse jõudnud Lisett Alt (38:02.1) ja Geily Niinemets (39:14,0).

Kokku lõpetas Kakumäe teedel kulgenud üheringilise jooksu 115 jooksu- ja ka kõnnisõpra.