Et En

Audi Heategevuslikul jooksupäeval nauditi mõnusat jooksuilma

18.12.2021
Vana-aasta jooksule kohaselt oli jooksmas ka jõuluvana

Laupäeval, 18.detsembril toimunud heategevuslikul Audi Vana-aasta jooksupäeval osales kolmel distantsil kokku 485 jooksjat ja kõndijat

19. korda toimunud Audi heategevuslikul jooksupäeval oli juba seitmendat korda kavas kolm distantsi.  15.korda programmi kuulunud maratonidistantsi võitis Aleksandr Kuleshov tulemusega 2.39.35. Kuleshov saavutas juba esimese 8,44 km pikkuse ringi lõpuks järgmiste jooksjate ees kahe minutilise edumaa ning ei loovutanud oma liidripositsiooni võistluse käigus kordagi. Teise koha sai uue isikliku rekordi 2.45.52 püstitanud Tiit Oinus. Senine rekord paranes minuti võrra. Kolmanda koha nimel käis tihe võitlus Leivo Sepa ja Aare Kutsari vahel. Kolmas koht tuli Sepale ajaga 2.52.55, Kutsarile läks protokolli ametliku ajana kirja neli sekundit nõrgem tulemus. Naistest võttis täna kindla võidu Maris Terno, kes püstitas ajaga 3.14.04 ka uue isikliku rekordi. Talle järgnesid Katriin Ever (3.45.32) ja Siiri Pilt (3.49.05). Kokku lõpetas maratoni 59 maratoonarit.

Maratoniga samal ajal startisid seitsmendat korda jooksupäeva programmi kuulunud teatemaratoni avaetapi jooksjad. Arvestust peeti kolmes klassis ning võidu võtsid 21CC Trihards Noormehed (meestiimid), Sparta Segased (segatiimid) ja 21CC Trihards Neiud (naistiimid). Kokku võttis üksteisest mõõtu 61 viieliikmelist tiimi, kus tiimi iga liige läbis ühe 8,44 km pikkuse ringi.
Jooksupäeva lõpetas juba 19.korda toimunud Vana-aasta jooks, kus 8,4 km pikkusel distantsil olid kiireimad Karel Hussar (25.49) ja Maria Veskla (35.05). Üldarvestuses järgnesid Hussarile väikeste vahedega lõpujoone ületanud Deniss Šalkauskas (27.01) ja Mark Abner (27.10). Naistest pälvisid teise-kolmanda koha Annika Roosleht (35.56) ja Maret Volens (37.40).
Kokku lõpetas üheringilise, Kakumäe teedelkulgenud jooksu 121 jooksusõpra.