Et En

94. Suurjooks ümber Viljandi järve võit läks Keeniasse

02.05.2023
Jooksu võitja Solomon Gachoka Kagimbi (Keenia)

94. Suurjooks ümber Viljandi järve võitis keenialane Solomon Gachoka Kagimbi kes sellel jooksul esindas Tartu Ülikooli Akadeemilist Spordiklubi.

Uhke soolojooksu teinud keenialase võiduajaks tuli 36:14. Teise koha saavutas Leonid Latsepov ajaga 37:20 ja kolmas oli Olavi Allase tulemusega 37:38

Naiste arvestuses saavutas esikoha Laura Maasik ajaga 43:05 (üldarvestuses 33), teine oli Pille Hinn ajaga 43:38 ja kolmas Liis-Grete Arro ajaga 45:08.

Viljandimaa parimad olid meestest Keio Kits (üldarvestuse 7) ja naistest Greete-Liisa Toom. Tänavusel Suurjooksul sai tulemuse kirja 2287 lõpetajat.

94.Suurjooks ümber Viljandi järve oli Rimi Linnajooksude sarja avaetapp ning järgmine sarja osavõistlus joostakse juba eeloleval laupäeval 06.05 Saaremaal kui start antakse 42.Kuressaare Linnajooksule.