Et En

8. Tondiraba Sisemaratoni võitsid Leivo Sepp ja Julia Rakitina

30.01.2022
Tondiraba sisemaratoni ja kuue tunni jooksu võitjad Leivo Sepp ja Julia Rakitina

Sisemaratoni võitjad Leivo Sepp ja Julia Rakitina võitsid ka kuue tunni jooksu

Eelmisel aastal jäi 7.Tondiraba Sisemaraton koroonapiirangute tõttu ära. Kuigi ka sel aastal kehtisid erinavad piirangud ja ka nakatunute arv oli kasvutrendis ning osalejaid oli tavapärasest poole vähem registreerunud, otsustas Stamina Spordiklubi 8.Tondiraba Sisemaratoni siiski korraldada.

Tondiraba Jäähalli siseovaalil korraldatud sisemaraton toimus 252,67 m pikkusel ringil, mis maratoonaritel tuli läbida 167 korda et saada täis klassikaline, 42195 km pikkune maraton.

Kindla võidu võttis esimest korda Tondirabas võistelnud Leivo Sepp, kel kulus maratoni läbimiseks aega 3:06:27. Distantsi esimesel poole pakkusid Leivole konkurentsi Ivo Kreutzvald ja Martin Sagaja, kes mõlemad olid paraku sunnitud vigastuse ohus katkestama. Teise koha pälvis targalt jooksnud Indrek Tikva ajaga 3:22:12. Kolmandana lõpetas ajaga 3:27:04 stabiilselt jooksnud Ergo Meier.

Naistest võttis võidu uue isikliku rekordi 3:33:01 püstitanud Julia Rakitina. Teise koha pälvis Katriin Ever (3.49.34) ning kolmandana lõpetas Kaivi Kukk (4.28.41), kes eelmisel õhtul oli võitnud Tondiraba Sisekümne.

Tondiraba Sisemaratoni osalejatel oli võimalus saada tulemus ehk distantsi pikkus kirja ka kuue tunni jooks, kus joosti välja suurepärased kilomeetrid.  Kuue tunni jooksul sisemaratoni võidu korjanud Leivo Sepp läbis kuue tunni jooksul 75,043 km. Vladimir Frolovi nimel olevast Eesti rekordist (76,306 km) jäi Leivol puudu 1,3 km.
Naistest läbis kuue tunniga kõige pikema maa samuti sisemaratoni võitnud Julia Rakitina, kes läbis 63,420 km. Julial jäi Liina Kesamaale kuuluvas Eesti rekordist (65,442 km) puudu 2 km.
Kuus tundi jooksid rajal veel Robert Tiismus ja Mart Maasikrand, kes läbisid vastavalt 60,388 km ja 56,345 km