6. Kadrijooksu kiireimad olid Allan Männi ja Lisett Alt

26.11.2023
Meeste kolm kiireimat autasustamisel

Kuuendat korda toimunud Kadrijooks pakkus talvistes oludes põnevaid lõpplahendusi.

Kadripäeval, 25.novembril toimus Kadriorus 6. Kadrijooks. Seekord oli ilmataat julm ja kogu Kadrioru pargi teed olid jäised. Eelkõige osalejate ohutust silmas pidades otsustati jooks tuua Kadrioru staadioni territooriumile, kus joosti kuus 666,66 m ringi. Nii kujunes ümber staadioni kulgenud Kadrijooksu pikkuseks 4 km.

Talvistes oludes, kus ürituse ajal tuli ka lund juurde, peetud 6.Kadrijooksul jooksid pea kogu distantsi koos Allan Männi, Janar Juhkov ja Aaro Tiiksaar. Viimasele ringile läksid koos Männi ja Juhkov ning lõpuspurdiga tuli ajaga 14:42.1 võitjaks Allan Männi. Vaid 0,7 sekundiga kaotas võitjale Janar Juhkov. Kolmandana lõpetanud Aaro Tiiksaar sai ajaks 15:01.3. Eelmise aasta võitja Tarvi Tameri sai sel korral 8.koha ajaga 19:00.2 ja seda joostes koos lastega, kes nautisid Kadrijooksu vankris!

Ka naiste osas nähti põnevat jooksu, sest esimesed neli naist mahtusid 22 sekundi sisse. Võitjaks jooksis end ajaga 18:23.9 Lisett Alt. Teise ja kolmandana lõpetasid Elisabeth Kuusalu ja Helina Pärn, kelle ajad olid vastavalt 18:29.8 ja 18:36.2.

Kokku sai lumisel kadripäeval toimunud Kadrijooksul tulemuse kirja 59st startinud 56 seelikus kadrijooksjat.