51.jooksu ümber Ülemiste järve võitsid Leonid Latsepov ja Helen Bell

27.08.2023
Liidrid Ülemiste järve ääres teisel km-l

21. korda toimunud Maru Järvejooksude sarja võitsid Roman Fosti ja Helen Bell.

Laupäeval, 26.augustil toimunud 51. jooks ümber Ülemiste järve lõpetas ka 2023.aasta Maru Järvejooksude sarja lõpetas. Ülemiste järve 13,7 km pikkune rada on unikaalne, sest vaid üks kord aastas, Ülemiste järve jooksul pääsevad jooksjad vahetult ümber järve jooksma. Unikaalsel, tavaajal suures osas suletud territooriumil kulgenud rajal 51.korda toimunud Ülemiste järvejooksul tulid esimest korda võitjateks Helen Bell ja Leonid Latsepov.
Leonid Latsepov t
egi Ülemiste järvele tiiru peale ajaga 44:31.8 ja võttis sellega ka kindla võidu. Põnev võistlus käis aga teise koha peale. Ülemiste Veepuhastusjaamas asunud finišisirgele tulid pea koos Roman Fosti ja Eesti triatloni paremikku kuuluv Johannes Sikk. Seekord oli tugevam spurt veel Fostil, kes kaotas küll võitja Latsepovile 51 sekundiga, aga edestas Sikku 4,7 sekundiga. Ülemiste järve jooksul jõudsid autasutamisele ehk kuue hulka veel Jaanus Kallaste, Janar Juhkov ja Aleksandr Kuleshov.

Ülemiste 6 kiireimat meest

Teise kohaga Ülemiste jooksul tagas Fosti endale aga kindla võidu Maru Järvejooksude sarja arvestuses, olles võitnud neljast jooksust kaks (Paunküla ja Harku) ning kahel korral lõpetas Latsepovi järel teisena (Pühajärve ja Ülemiste). Latsepov võitis küll neljast järvejooksust võitis kaks (Pühajärve ja Ülemiste) ja korra oli teine (Harku), aga kuna Paunküla jooksu ajal osales ta Hamburgi maratonil, siis sarja arvestuses läks kindlana näiv esikoht kaotsi. Maru Järvejooksude arvestuses järgnesid Roman Fostile Jaanus Kallaste, Aleksandr Kuleshov. Sander Jürs, Kaupo Uuetoa ja Aaro Tiiksaar.
Sarja 6 kiiremat meest

Naistest Ülemiste järv jooksul kõige kiirem Helen Bell, kes ajaga 53:34.3 oli üldarvestuses 33.kohal. Ülemiste jooksul lõpetas teisena Maris Heinaru, kel kogunes kaotust Bellile lõpuks 53,6 sekundit. Kolmandana ületas ajaga 55:23.8 finišijoone Kertu Kula. Esikolmikule järgnesid Ariadna Golubenko, Liina Tšernov ja Kadri Veske.
Ülemiste 6 kiireimat naist

Helen Bell võitis kõik sarja kuulunud neli jooksu ja võttis sellega ka sarja ülikindla võidu. Maru Järvejooksude arvestuses järgnesid kindlale võitjale Helen Bellile Maris Heinaru, Kertu Kula, Kadri Veske, Ingrid Riipus ja Chrisse Soome.
Sarja 6 kiireimat naist

51. korda toimunud jooksul ümber Ülemiste järve kostitas jooksjad mõnusalt suvine ilm ja  finišisse jõudsid 533 jooksjat ja ka kõndijat.
Maru Järvejooksude kõigil neljal jooksul osalesid 140 järvejooksjat, kes said endale ka neljast järvejooksu medalist koosneva pusle.

Ülemiste jooksupäeva raames toimus juba 19.korda ka metsajooks, kus sel korral oli raja pikkuseks 4,1 km. Distants kulges Ülemiste järve äärses metsas ning mõnusaid metsateid ja vaateid järvele nautis 96 osalejat. Paremusjärjestus selgitati noorte vanuseklassides. U14 arvestuses olid kiireimad Ako Kaljumäe ja Jette Marii Kraam ning U14 vanuseklassis olid kiireimad Remi Edur ja Laura-Liisa Paasian.

Kõige esimesena startisid Tallinna Veepuhastusjaama territooriumil Ülemiste järve vahetus läheduses aga lapsed, kes osalesid Lastejooksudel. Kokku nautis ligi 250 m jooksuringi 180 väikest tüdrukut ja poissi, keda tulevikus võib näha juba järvejooksu stardis.