Et En

42. Kuressaare Linnajooksul püstitati 10 km jooksus Eesti rekord

06.05.2023
Meeste 10 km esikolmik (vasakult) Salomon Gatchoka Kagimbi, Tiidrek Nurme ja Leonid Latsepov. Foto Alar Truu

06. mail toimunud 42. Kuressaare Linnajooksu Sportlandi 10 km jooksu võitis Eesti koondislane Tiidrek Nurme, püstitades ühtlasi 29.03-ga uue Eesti rekordi.  Väga kõrgetasemelise jooksu võitis Nurme (Tartu Ülikooli Akadeemiline SK) teise sama klubi esindaja keenialase Solomon Gatchoka Kagimbi  (aeg 29.06) ja Leonid Latsepovi (aeg 29.57, Sparta SK) ees.

Tiidrek Nurme kommentaar jooksule oli järgmine:“ Minu jaoks oli see võistlus elamus justkui Hollywoodi stsenaarium - joosta kodusaarel sünnilinnas rahvusrekord. Tugev aeg tuli tänu tugevatele konkurentidele ning kiirele rajatrassile ning suurepärasele võistluskorraldusele. Solomoniga jooksime koos kuni viimase kilomeetrini, lõpus jäi ta maha kõigest kolme sekundiga. Tugeva jooksu tegi ka Leonid Latsepov. Kamba peale saab sellest vist Eesti hooaja kõige kiirema TOP kolmega 10 km võistlus. Isiklikus plaanis hindan seda etteastet kõrgelt, kuna see aitab aru saada, milline on minu seisund pärast maratoni. Siit on tore edasi minna!“ Ürituse professionaalset korraldust kiitis ka Leonid Latsepov.

Naiste arvestuses tuli Sportlandi 10 km üldvõitjaks Kertu Kula (Sparta) ajaga 38.42 Talle järgnesid Anneli Villemson ja Janika Jürgenson (SK ProRunner).

5 km meeste arvestuses sai esikoha Kaupo Sasmin ajaga 16.24. Talle järgnesid saarlased Janar Mai (JK Sarma) ajaga 17.00 ja Mairo Mändla (Kivi CB Trading) ajaga 17.12. Naiste jooksu võitis Kaisa-Maria Oll (19.36, Nõmme KJK) Liina Tabri (20.47, Rapla JK) ja Eliise Luksi (20.56) ees.

Põhidistantsi võitjad said traditsiooniliselt viikingikiivrite omanikeks. Erinevate vanusegruppide esikolmikuid autasustati klaasist meenetega. Selgitati välja ka aktiivseimad kollektiivid - aktiivseim lasteaed oli Kuressaare Pargi lasteaed, kool Kuressaare Vanalinna Kool, spordiklubi JK Sarma ja ettevõte Baltic Workboats. Vanima osaleja eriauhind anti "harjumuspäraselt" 5 km distantsi läbinud Paavo Varale (sünniaastaga 1935!). Kõik jooksul osalejad said uue kujundusega mälestusmedali ja osalejate vahel loositi välja elektritõukeratas.

Kuressaare Linnajooksul oli osalemas rekordarv 1511 väiksemat ja suuremat jooksusõpra ning tegu oli viimaste aastakümnete  kõige osavõturohkeima linnajooksuga. Lastejooksul oli osalejaid 526, Sportlandi 10 km 163 ja 5 km (jooks ja kõndimine) 822. Tänus suurele osalejate arvule  ja kõrgele tasemele, anti Kuressaare linna 460. sünnipäeva tähistamisse meeldejääv sportlik panus. Linnajooksu korraldajate esindaja Mati Mäetalu märkis, et ürituse võib kindlasti lugeda kordaläinuks. "Korraldajate poolt vaadatuna õnnestus jooksuüritus suurepäraselt – kõrge tase ja suur osalejate arv on iga korraldaja unistus. Loodetavasti kohtume paljude jooksuhuvilistega taas järgmise aasta 04. mail, mil toimub 43. Kuressaare Linnajooks," märkis Mäetalu.

Kuressaare Linnajooks on Rimi Eesti Linnajooksude sarja üks osavõistlus. Järgmise sarja jooksuna on kavas Rimi Eesti Ööjooks Rakveres 03. juunil.