Et En

10.Tondiraba Sisemaratonil kaitsesid eelmise aasta võitu Ahtli Nuga ja Julia Rakitna

28.01.2024
Sisemaratoni esikolmik peale finišit - 2.Ersto Põlluaas, 1.Ahti Nuga ja 3.Ivo Kreutzvald

10.Tondiraba Sisemaratonil püstitas Julia Rakitina Eesti tipptulemuse kuue tunni jooksus 70,748 kilomeetriga

Laupäeval, 27.jaanuaril toimunud 10. Tondiraba Sisemaratonil tuli maratoonaritel klassikalise, 42,195 km pikkuse maratoni läbimiseks joosta 252,67 m pikkune ring 167 korda. Teist korda järjest tuli võitjaks Ahti Nuga, kelle aeg 2:45:20 jäi küll eelmisel aastal püstitatud rajarekordile alla üle kuue minuti, kuid piisas siiski kindlaks võiduks.  Teisena lõpetas Ersto Põlluaas, kes jooksis esimest korda alla kolme tunni ja ajaga 2:52:34 püstitas võimsa isikliku rekordi. Nagu ka 2023.aastal, tuli ka seekord kolmandaks ajaga 3:12:28 Ivo Kreutzvald.

Naistest võttis samuti teist aastat järjest kindla võidu Julia Rakitina, kelle maratoni läbimise ajaks märgiti 3:16:43. Aga Julia jätkas peale maratonivõitu jooksmist, sest ta osales ka kuue tunni jooksul. Tema läbitud maa 70,748 km oli ka päeva pikim ja tähistab ühtlasi ka Eesti naiste tipptulemust kuue tunni jooksus. Maratonis järgnesid võitjale ning saavutasid teise ja kolmanda koha Anni Kingsepp ja Siiri Pilt vastavalt aegadega ajaga 3:22:29 ja 3:46:53.

Meestest läbis kuue tunniga pikima maa ehk 69,737 km ungarlane Szilard Fodor.
10.Tondiraba Sisemaratoni finišisse jõudis 51 võistlejat ja kuue tunni jooksus said tulemuse ehk distantsi said kirja neist 11 jooksjat
Tulemused – sisemaraton ja 6 tunni jooks

Kolmandat korda toimus eelmise päeva õhtul ehk 26.jaanuaril Tondiraba Sisekümme, kus võistlejad läbisid 10 km jaoks 250 m ringi 40 korda. Kogu distantsi käis põnev võistlus esimese viie võistleja vahel. Poolel maal kiirendas ja võttis lõpuks kindla võidu Marek Truumaa uue rajarekordiga 35:25. Pinevust 2. – 4. koha jagamisel jagus aga lõpuni. Otsustava lõpuga jooksis end ajaga 37:50 teiseks Tarmo Reitsnik ja kolmandaks Jarl Edur, kes kaotas Tarmole vaid 7 sekundit. Esimesena jäi poodiumilt välja Hektor Uustalo, kes kaotas kolmandale kohale vaid 4 sekundiga. Hektor Uustalo aeg 38:01 oli aga sekundi pealt sama, mis tal eelmisel aastal tagas 2.koha!

Naistest võttis kindla võidu Anne-Ly Palm, kes jooksis 10 km alla 40 minuti ehk sai ajaks 39:44. Jätkates jooksmist osales Anne-Ly ka tunnijooksus ja läbis 60 minutiga 14,250 m. Sisekümnes järgnesid võitjale Viivi Kääpa (47:01) ja Marit Uustalo (48:09)

Kokku lõpetas sisekümne 32jooksjat.

Sisekümnel osalejatel oli võimalus saada tulemus ka tunnijooksus, selleks tuli rajal joosta 60 minutit. Pikima maa läbis tunniga Priit Kald, kes sai kokku 14,750 km. Kokku viibisid rajal tund aega 6 osalejat.