Et En

1.Tondiraba maraton võideti paljajalu

07.09.2020
Gunnar Kingo võitjana finišis

Paljajalu jooksmist harrastav Gunnar Kingo võttis 1.Tondiraba maratonil kindla võidu

Pühapäeval, 6.septembril toimus esimest korda Tondiraba maraton, kus sai osaleda ka poolmaratonil ja minimaratonil. Võistlus toimus Tondiraba kergliiklustee 2,11 km ringil, mida maratoonaritel tuli läbida 20, poolmaratoonaritel 10 ja minimaratonil osalejatel 2 korda.

Poolmaratonis ei olnud vastast Morten Saethal, kes läbis poolmaratoni ajaga 1:12:12. Teisena lõpetas Bert Tippi ajaga 1:15:43 ja kolmandaks jooksis end Sander Pihlak ajaga 1:28:52. Naistest oli kindel võitja Triin Peterson ajaga 1:38:21. Poodiumile mahtusid veel teise ja kolmandana lõpetanud Kleiri Vest ja Kaivi Kukk, kusjuures neid jäi lahutama väis 16 sekundit.

Maratonis oli kindel võitja Gunnar Kingo, kes paljajalu läbis 20 ringi ajaga 3:09:02. Ilmselt on see ka esimest korda Eestis, kus maratoni võitja läbib kogu distantsi paljajalu. Teiseks jooksis end Pekka Myllylä, kelle ajaks märgiti finišis 3:21:15 ja kolmandana lõpetas ajaga 3:26:27 Kristjan Tulp. Naistest võttis võidu Jelena Melnikova, kes ajaga 3:38:39 kasutas võimalust joosta ka Bostoni maratoni virtuaalmaraton. Teise koha pälvis ajaga 3:50:58 Kadi Ruut.

Kokku lõpetas maratoni 13 ja poolmaratoni 28 osalejat, lisaks veel 5 minimaratoni jooksjat.