Et En
Ava võistluse menüü
Üldinfo Juhend Registreerunud Kommentaarid

Toetajad

Tandem Kaubandus
Haapsalu linn

Juhend

Ava juhend pdf-is SIIT

 

Kinnitatud 19.09.2021

Raimo Ronimois, peakohtunik

 

TANDEM KAUBANDUS EESTI MEISTRIVÕISTLUSED CYCLO-CROSS´IS

UCI CN CX

23. oktoober 2021

Haapsalu linn, Lääne maakond

JUHEND

 

1. KORRALDUS

Võistluse korraldaja Eesti Jalgratturite Liit koostöös jalgrattaklubiga Paralepa. Võistlused viiakse läbi vastavalt UCI CX määrustele ja EJL võistlusreglemendile. Võistluste nimisponsor on Tandem Kaubandus OÜ ja võistluste korraldust toetab Haapsalu linn.

 

2. AEG JA KOHT

Võistlused toimuvad 23. oktoobril 2021. a Lääne maakonnas Haapsalu linnas. Võistluskeskus asub Haapsalu Raudteejaamas aadressil Raudtee tn 2 ja on avatud 23. oktoobril kell 08:00-18:00.

Võistkondade esindajate koosolek kohtunike kogu liikmete osavõtul toimub laupäeval 23. oktoobril kell 10:00 võistluskeskuses.

 

3. OSALEJAD

Eesti Meistrivõistlustel (EMV) ja Eesti esivõistlustel on osalemisõigus kehtivat litsentsi omavatel ratturitel. EMV viiakse läbi järgmistele vanuseklassidele:

M16/N16           2006-2007

MJ/NJ                  2004-2005

MU/NU                2000-2003

ME/NE                 1999 ja varem sündinud

MSen1/NSen 1 1983-1992

MSen2/NSen 2 1973-1982

MSen3/NSen 3 1968-1972

MSen4/NSen4 1963-1967

MSen5/NSen5  1958-1962

MSen6/NSen6  1953-1957

MSen7/NSen7  1948-1952

MSen8/NSen8  1947 ja varem

 

Eesti esivõistlused viiakse läbi võistlusklassides MSport/NSport 1993-2003.

 

EJL reglemendi punkt 12. Eesti Meistrivõistlustel avatakse vanuseklass juhul, kui M16-MSen4 klassis on osalejaid vähemalt 4, N16-NSen, MSen5-8 vähemalt 3. Kui võistlejaid on vähem kui vastavalt 4 või 3, siis nendes vanuseklassides meistritiitleid ei väljastata ja nad liidetakse tugevama vanuseklassi samast soost võistlejatega.

 

4. REGISTREERIMINE

Eelregistreerimine toimub läbi EJL-i iseteeninduskeskkonna (https://iseteenindus.ejl.ee/et/registreeru) ja lõpeb kolmapäeval, 20. oktoobril 2021. a. kell 24:00.

Võistlejate litsentside kontroll toimub EJL sekretariaadis eelülesandmise põhjal. Startijate lõplik kinnitamine toimub võistluskeskuses laupäeval, 23. oktoobril kell 08:00-09:30. Stardimaterjalide väljastamine algab laupäeval, 23. oktoobril kell 08:00 ning kestab kuni tund enne vastava vanusegrupi stardi aega.

 

NB! Võistlejad, kes on nõuetekohaselt eelregistreeritud ja kelle puudumisest pole võistkonna esindaja startijate lõpliku kinnitamise ajal sekretariaati teavitanud, sisestatakse ametlikku startijate nimekirja.

Vastavalt UCI CR art. 1.2.055 karistatakse ametlikus startijate nimekirjas olevat võistlejat mittestartimise eest rahatrahviga 50 eurot.

Tervislikel põhjustel tohib võistlejale mittestartimise loa (või korralduse) anda võistluste arst.

 

5. STARDIMAKSUD

MSen1-8, NSen1-3 vanuseklassi ja MSport ning NSport klassi ratturitele on stardimaks 25 eurot. Stardimaksud on vaja tasuda koos eelregistreerimisega EJL-i iseteeninduskeskkonnas või kohapeal sekretariaadis sularahas. Võistluspäeval sularahas tasumisel on osavõtumaks 50 eurot võistleja kohta olenemata vanuseklassist.

 

6. PAREMUSJÄRJESTUSE SELGITAMINE

Võistlejate paremusjärjestus selgitatakse võistlusmaa läbimiseks kulunud aegade põhjal.

Võistlusklassides NE/NU/NJ, ME/MU ja MJ antakse punkte UCI individuaalse edetabeli jaoks vastavalt UCI määrustele järgmiselt: (UCI reiting)

Koht

Mehed/Naised eliit

Mehed/Naised U23

Mehed/Naised juuniorid

1

100

60

30

2

60

40

20

3

40

30

15

4

30

25

12

5

25

20

10

6

20

15

8

7

15

10

6

8

10

5

4

9

5

3

2

10

3

x

1

11

X

x

x

 

 

EJL reiting (CYCLO – CROSS)

Koht

EK

1

50

2

30

3

20

4

15

5

12

6

10

7

7

8

5

9

3

10

1

11

1

12

 

 

7. RAJAINFO

Võistlussõidud toimuvad 2,7 km pikkusel ringil. Rada tähistatakse osaliselt üks nädal enne starti. Rajaskeem on toodud võistlusjuhendi lisas.

Võistluspäeval on võistlusrada soojenduseks avatud kell 8:00–10:45 ja 13:10-13:35.

Võistluste ajal on võistlusrajal soojendus ja treenimine keelatud.

 

8. AJAKAVA

23. oktoober 2021

 

 

 

Tegevus

Kellaaeg

Võistlusklass

Kestus

Osavõtjate kinnitamine

08:00-09:30

 

 

Võistlusrada avatud soojenduseks

08:00-10:45

 

 

Stardimaterjalide väljastamine

08:00-15:00

 

 

Esindajate koosolek

10:00-10:30

 

 

 

I start

11:00-11:30

M/N16

30 min

II start

11:45-12:10

MSen 3-8

25 min

III start

12:30-13:10

MJ

40 min

Võistlusrada avatud soojenduseks

13:10-13:35

 

 

Autasustamine

13:30-13:45

M/N16, MSen 3-8, MJ

15 min

IV start

14:00-14:40

MSport, MSen 1, MSen 2

40 min

V start

15:00-15:45

NE, NU, NJ, NSen 1, NSen 2, NSen 3, NSport

45 min

VI start

16:00-17:00

MU, ME

60 min

Autasustamine

17:15-17:30

NE, NU, NJ, NSen 1-3, MU, ME, MSport, NSport, MSen 1-2

15 min

 

9. STARDI KORRALDUS

Võistlejate starti kutsumise järjekorra aluseks on UCI CX reeglid. Starti kutsutakse vastavalt UCI 2021. a.  jooksvale reitingule, 2020 aasta EMV tulemustele ning seejärel arvestatakse RMW Transport 2021. a. karikasarja tulemusi nelja etapi kokkuvõttes.

 

10. AJALIMIIT

Võistlejad, kes kaotavad liidrile enam kui ringiga enne 60% distantsi läbimist, ei saa kohta lõpuprotokollis. Võistlusel rakendatakse 80% reeglit vastavalt UCI CX võistlusmäärustele.

 

11. AUTASUSTAMINE

EMV-l esikohale tulnud UCI litsentsiga jalgratturile omistatakse vastava vanuseklassi Eesti Vabariigi 2021. aasta meistri nimetus ja teda autasustatakse EJL kuldmedali ja diplomiga. Ühtlasi autasustatakse ME, NE, MU, NU, MJ ja NJ klasside Eesti meistreid meistrisärgiga EJL reglemendi alusel. Teisele ja kolmandale kohale tulnud UCI litsentsi omavaid jalgrattureid autasustatakse vastavalt hõbe- ja pronksmedali ning diplomiga. N ja M Sport võistlusklassi Eesti esivõistluste kolme paremat autasustatakse medali ja diplomiga.

 

Eraldi autasustatakse meeste (MU/ME) ja naiste (NE, NU, NJ, NSen 1, NSen 2, NSen 3, NSport) üldarvestuse  esikolmikut rahaliste auhindadega.

 

Rahaline auhinnafond on 960 eurot. Rahalise preemiaga autasustatakse MJ, NJ, meeste üldarvestuse (MU/ME) ja naiste üldarvestuse (NE, NU, NJ, NSen 1, NSen 2, NSen 3, NSport) võistluse esikolmikut järgmiselt:

 

Vanuseklass

I koht

II koht

III koht

NJ

100

50

30

MJ

100

50

30

Naised üldarvestus

150

100

50

Mehed üldarvestus

150

100

50

 

12. TEHNILINE ABI JA TOITLUSTAMINE

Võistkondadel on õigus saata oma esindaja koos vahetusrataste, tööriistade, tagavaraosade jms-ga tehnilise abi andmiseks ettenähtud tähistatud boksialasse. Boksialasse sisenemiseks tuleb esitada sekretariaadist väljastatud kaelakaart. Kõrvaliselt isikutel ei ole lubatud boksialasse siseneda.

Rattur võib kasutada boksirada vaid selleks, et vahetada oma sõiduvahendit või selle ratast.

 

13. MEDITSIINILINE ABI

Meditsiinilist abi osutatakse võistluse stardi- ja finišipaigas.

 

14. ANTI-DOPING

Eesti Meistrivõistlustel kehtivad UCI ja Eesti dopinguvastased reeglid ning SA-l Eesti Antidoping on õigus läbi viia dopingukontrolli kõikide osalejate seas. Täpsem info aadressil: http://www.antidoping.ee.

 

15. PROTESTID, KARISTUSED

Proteste võetakse vastu kuni 30 minutit pärast vastava võistlusstardi võitja lõpetamist.

Võistlustel kohaldatakse karistusi vastavalt UCI määrustele.

Kõik juhendis määratlemata küsimused lahendab kohtunike kogu lähtuvalt UCI määrustest.

 

16.  MUU INFO

Korraldaja tagab võistluste ajaks toitlustuse ja pesemisvõimaluse (eraldi tasu eest) ning jalgrataste pesu.

 

Korraldaja: Pro Jalgratturite Klubi koostöös Jalgrattaklubi Paralepaga
Võistluste direktor:          Ailar Ladva                         tel. 5073289      e-post: ailar.ladva@gmail.com

Peakohtunik:                     Raimo Ronimois               tel. 5045168      e-post: raimo.ronimois@gmail.com

Stardikohtunik:                 Rein Solnask                      tel. 56471675    e-post: rein.solnask@gmail.com

Finišikohtunik:                   Raivo Rannamets             tel. 5038538      e-post: raivo.rannamets@gmail.com

Peasekretär:                       Lia Rannamets                 tel. 5078635      e-post: lia.rannamets@gmail.com

...