Et En

Bosch Eesti Maastikurattasarja 2023 kolmas osavõistlus tõi ratturid Ida-Virumaale.

03.06.2023
Võitja Josten Vaidem

Täna toimunud Bosch Eesti Maastikurattasarja 9. hooaja kolmanda etapi, 9. Alutaguse rattamaratoni 48km pikkuse Põhisõidu kiireimad olid Josten Vaidem ja Liisa Ehrberg. Kokku startis kahele sõidule üle 600 ratturi, lisaks toimusid ka ajavõtuta lastesõidud.

Alutaguse rattamaratoni eripära on kivine rada, kuna raja trass viib läbi vanade põlevkivikarjääride, ka selliste, kuhu pääseb sõitma vaid rattamaratoni toimumise ajal. Tänast sõitu juhtis pikalt nelik, millest raja lõpuosas pudenes neliku noorim liige Oliver Mätik. Alles jäänud kolmikul, kuhu kuulusid Gert Jõeäär, Peeter Tarvis ning eelmise aasta võitja Josten Vaidem (Fixus), jäi lõpukohtade vormistamine lõpuspurdi peale. Veel üks Alutaguse eripära, finišieelne hüpe, õnnestus paremini Josten Vaidemil ning eelmise aasta võidu kordus tuli ajaga 1:47:45. Vaid 2 sekundiga jäi maha Gert Jõeäär (Veloplus) ning 10 sekundit võitjast hiljem saabus kolmanda koha mees, samuti Veloplusi tiimi esindav Peeter Tarvis.

“Viimasele tõusule tahtsin esimesena peale minna, et oleks aega lõpuhüppeks sättida, kuid Gert sai siiski ette. Lõpus olin ilmselt hüppe peal veidi julgem ning nii see võit tuli. Igal muul juhul oleks ilmselt Jõeäärele finišispurdis alla jäänud,” oli julge võitja Josten Vaidem õnnelik.

Naiste seas sai juba üsna alguses eest ära Liisa Ehrberg Velohunt Proteamist, lõpetades ajaga 1:58:35. Sel aastal kaks varasemat etappi võitnud Spordipartner Racing Girls’i esindaja Janelle Uibokand kaotas võitjale üle nelja minuti. Samuti Spordipartner Racing Girls tiimi esindaja Laura Lepasalu jõudis pärale kolmanda naisena, aeg 2:03:25.

“Esimesel viiel kilomeetril olin Janellega koos, kuid siis ta kadus ära. Rada oli väga äge, sihukesed rajad mulle sobivad. Tänane sõit oli heaks ettevalmistuseks järgmisel nädalal toimuvaks EM-iks, aga ka Eesti meistrivõistlusteks, “ sõnas tänane naiste võitja.

19km poolmaratoni kiireimad olid teist etappi järjest Ukraina noor rattur Ivan Chornohor ajaga 00:46:52 ja tüdrukutest Rakke esindaja Mirtel Laht, aeg 00:50:36. Lisaks toimusid ka lastesõidud, mille erinevatel sõitudel osales ja lustis 63 mudilast.

Tiimide arvestuses võidutsesid Spordipartner Racing Girls naiskondade- ning Veloplus Team meeskondade arvestuses.

Bosch Eesti Maastikurattasarja järgmine etapp peetakse 9. juunil Lääne-Virumaal Rakveres, kus 21. Rakvere rattamaratoni raames selgitatakse ka selle aasta Eesti meistrid maastikurattamaratonis!